TŘINÁCTKY NA BACK2SCHOOL 2018

Jako každoročně jsme se tohoto, mezi dětmi, velmi oblíbeného turnaje zúčastnili, tentokrát to byla účast dvojnásobná.

Měli jsme dva nasazené týmy: Hroši Brno a Hroch Brno. Hroch Brno (náš B-tým) měl smůlu, protože těsně před turnajem se odhlásil litevský tým a ve skupině už byli jenom Eagles Praha (vítěz poháru). Hroch skončil druhý ve skupině se skóre 3:36 (16:1,2:20) Hráči nepodávali špatné výkony, ale bylo poznat, že soupeř je na jiné úrovni.

Náš A-tým měl ve skupině Blesk Jablonec a Kotlářku Praha. Ve čtvrtek večer si přesvědčivě poradili s Jabloncem 17:2 a v pátek je čekala Kotlářka. Zápas to byl úplně jiný, oba dva týmy se nešetřily a viděli jsme nejlepší nadhazovače v akci. Po pomalém začátku na pálce a běžeckých chybách na metách jsme zklidnili hru a otočili v náš prospěch, výhra 5:4. Po pátku postupuje Hroch z druhého a Hroši z prvního místa do čtvrtfinále.

Čáru přes rozpočet nám i organizátorům udělalo sobotní počasí. Tolik vody, kolik napadlo za páteční noc, se nedalo odstranit ze hřišť ani, kdyby se dobrovolníci rozkrájeli. Vysušování hřišť zabralo celé dopoledne a musela se zrušit všechna čtvrtfinálová klání.

Áčko postupuje rovnou do semifinále proti Joudrs Praha, kde už na ně čekal na nadhozu urostlý Tvrdek. Vždy jsme se ujali vedení, které soupeř dotáhl, ale na konci už neměl dost sil a utkání zvládáme v poměru 8:6.

Krásný a napínavý zápas sehrálo i naše béčko, proti Tempu Titans. Sázkové kanceláře se nestačily divit, když jsme se ujali hned po první pálce čtyřbodového vedení. Tempo, ale nechtělo nechat nic náhodě a hned v dohrávce třikrát skórovalo. Následovala část utkání, ve které dominovali nadhazovači a pole. Každý bod byl drahý a všichni hráli nad osobní maxima. Nakonec obě mužstva dotlačila nějaký bodík a po skončení časového limitu jsme vedli 7:6. Po mém návrhu a argumentem, že to je nejhezčí utkání turnaje nastavujeme ještě jeden inning. Bohužel jsme nepřipsali žádný bod a Tempo utkání otáčí na 8:7. Zápas by klidně mohl být ještě delší, ale to už na hřiště vběhl hlavní organizátor a utkání ukončil.

V neděli čekal každý tým už jen jeden zápas. Hroch hrál o sedmé místo se Sabatem Praha. Zápas to byl o poznání horší. Už nebylo tolik dobrých nadhozů a zákroků. Hroch si připisuje první výhru na turnaji 12:9.

Třebíč porazila v semifinále Eagles, takže to byla právě ona, kdo se nám postavil ve finále. Bylo to finále, jak má být. Nakonec jsme se všichni shodli, že to byl nejhezčí zápas turnaje. Na kopci začal Michal Pokorný, který si za svůj výkon zasloužil individuální cenu za nejlepšího nadhazovače turnaje (6IP, 2ER). Bohužel jsme nedokázali udržet vedení a v dohrávce zápasu se Třebíč probouzí a dává čtyři body. Jde se do extrainningu, kde třikrát bodujeme. Ale ani to nestačilo a Nuclears čtyřmi body završuje comeback v utkání. Prohra 9:10, druhé místo.

Turnaj poskytl skvělou přípravu pro nastávající kvalifikaci na MČR. Druhé a sedmé umístění v celkovém pořadí bylo nad naše očekávání. Viděli jsme, že B-tým předvedl přístup, jako byl byl naše áčko a bojovnost ho vynesla až na krásné umístění. A-tým našel přemožitele až ve finále a musí se teprve naučit vyhrávat důležitá a těžká utkání. Snad budou Hroši předvádět skvělý baseball i na kvalifikaci o víkendu.

Kategorie: U13
Tomáš Zachoval