TŘINÁCTKY SE VRACÍ BEZ PROHRY Z TURNAJE V OSTRAVĚ

Hroši se poprvé zúčastnili již šestého ročníku turnaje  O pohár města Ostravy

Na turnaji mohli nastoupit tři hráči ze straší kategorie. Náš tým byl tedy složen z našich kluků, kteří se narodili v roce 2004 plus nám pomáhaly  Kuncík, Nikča a Ray (r.n. 2002).

Prvním týmem vy skupině byl pozdější soupeř z finále Frýdek Místek. Na kopec nasazují svou jedničku (r.n. 2002), která háže svižně, přesně a ovládá change up. Po prvním průchodu lineupem si hráči na rychlost zvykají a díky našim hitům dáváme první body, které nás dostávají do vedení, které si udržíme po zbytek zápasu. Náš startér Nikča soupeře k ničemu nepouští a zápas zavírá Viktor dominantněji, než čekal i on sám :)

Druhý tým ve skupině Salesia Rybnik je pravděpodobně nejslabší tým turnaje. Tim na kopci nemá s pálkaři problém, navíc hází stejně jako v pondělí v ligovém zápase rekordní počet striků. Naši pálkaři nemají opět s o dva roky staršími nadhazovači problém. Ze skupiny jdeme na prvním místě.

Nedělení semifinále proti Gepardům z Polska nám kazí začátek zápasu, kdy jejich starší posily (někteří větší o tři hlavy než naši hráči) dávají sérii hitů, po které prohráváme 3:0. Jejich tlak se nám daří zastavit až poté, co jde na kopec Ray. Ten je zcela dominantně vymazává, což nám dodává klidu i na pálce a opět celý lineup snad bez jediného strikeoutu  dává hity které nám zajišťují vítězství.

Ve finále proti Frýdku Místku, který v napínavém semifinále porazil Arrows Ostrava se ze začátku přetahujeme o každý bod. Naštěstí se finále hrálo na plných sedm směn bez časového omezení a je jasné, že čím déle se hraje, tím spíš vyhraje lepší tým. Ve čtvrté směně se láme chleba. Naše hity přichází po sobě a hlavně se nám už konečně daří plnit správně signály a nedělat chyby na metách. Finále vyhráváme o deset bodů.

Byť nebyly na turnaji všechny týmy, které jsou na špičce českého baseballu, tak pro nás měly obrovský přínos starty proti starším a lepším nadhazovačům, než které vidíme v lize. Zdokonalili jsme náš baserunning. Za celý turnaj jsme měli minimum strikeoutů a věřím, že hráče kteří začali později s baseballem, byste nepoznali od těch co začali dřív, protože celý lineup šlapal jak hodinky. Maty Doležal, Ray a Kuncík si navíc každý na svoje konto připsali další homeruny.  Viktor ukázal, že na nadhazovacím kopci s ním můžeme bezpečně počítat jako se startérem.
 
Díky rodičům, že se o hráče a i o mě během turnaje tak pěkně starali.

Kategorie: U13
Matěj Samek