TÝDENNÍ SUM-UP: Desítky vyhrály ČBP, třináctky mají bronz

Hroši za sebou mají druhý týden plný baseballu, ve kterém se na hřišti kromě A-týmu ukázala i téměř kompletní mládež. A-tým si již před poslední sérií základní část zajistil postup do TOP6, tento víkend tak již jen dohrával základní část EXL. Třináctky a desítky si zahrály Český baseballový pohár pro Moravu. 

A-TÝM | A-tým si s jistotou postupu do TOP6 zahrál poslední sérii proti Drakům Brno. Ta ale nevyšla podle představ a po třech prohrách končí Áčko na pátém místě. Kluci se tak už pomalu začínají připravovat na nadstavbu TOP6, kde se proti Arrows, Drakům, Eagles, Hluboké a Tempu porvou o místo v semifinále.

0 - 6 (L), 9 - 13 (L), 1 - 9 (L)

 

U21 | –žádný zápas–

 

U18 | Osmnáctky si v sobotu dvakrát hladce poradily s Technikou Brno:

13 - 0 (W), 10 - 0 (W)

 

⚾️ U15 | V kategorii do patnácti let máme letos v přeboru regionu Jih dva týmy:

“Áčko” mělo hrát nedělní double v Třebíčí. Kvůli dešti byly ale zápasy odloženy.

“Béčko” si v pondělí zahrálo dvojzápas proti Drakům Brno. Z toho si naši odnesli dvě vysoké prohry:

1 - 12 (L),  0 - 15 (L)

 

U13 | Na třináctky čekal první ze dvou velkých turnajů ČBA - Český baseballový pohár U13 v domácím areálu U Hrocha.

"Áčko" prošlo hladce skupinovou fází se třemi výhrami nad Arrows, Blanskem a Technikou. V semifinále ale narazilo na Třebíč Nuclears, které nakonec podlehlo 8 - 12 (L) a muselo jít do zápasu o bronz. V tom si ale naši poradili s Blanskem snadno 19 - 6 (W) a bere tak bronzové medaile!

"Béčko" na turnaji hrálo pod hlavičkou Hippos Brno a skupinová fáze mu bohužel příliš nevyšla. Čtyři prohry (4L) proti Drakům, Třebíči, Ježkům a Klasiku poslaly naše Hippos do zápasu o předoslední místo. Ten už ale zvládli vybojovat, Klasik Frýdek-Místek porazili 9 - 4 (W) a končí tak na 8. místě.

 

⚾️ U11 | Jedenáctky si ve čtvrtek zahrály dva zápasy v Brně na Kraví hoře, ze kterých si proti Technice odnesly dvě výhry:

19 - 1 (W), 26 - 10 (W)

 

U10 | I Také desítky hrály v Třebíči svůj Český baseballový pohár, na kterém měli Hroši kromě týmu „A“ a „B“ také partnerský tým Hippos a nutně říct, že všem třem týmům vyšel turnaj na jedničku s hvězdičkou.

"Áčko" na turnaji neztratilo ani jeden zápas. Hladce prošlo skupinou po výhrách nad Arrows a Meadow BULLS (2W), poté nezaváhalo ani ve čtvrtfinále proti Hippos (W). V semifinále čekal na naše Hrošíky těžký úkol, v podobě výhry proti Drakům. I to ale zvládli a po výhře 12 - 6 (W) šli do finále. Tam si hladce poradili s Blanskem 15 - 0 (W) a dovezli z Třebíče první hroší titul letošní sezóny!

"Béčko" postoupilo ze skupiny z druhého místa po výhře nad Třebíči (W) a prohře proti Drakům (L). Tam narazilo na Blansko, kterému podlehlo (L) a muselo tak do spodního pavouka o 5. - 8. místo. Ten se ale našim povedl skvěle, a po dvou výhrách může Béčko slavit skvělé 5. místo!

"Hippos“ nasměrovala skupinová prohra s Technikou na těžké semifinále proti našemu U10 „A“, které Hippos prohráli 2 - 25 (L). Ve spodním pavouku se ale naši rozjeli a těsná výhra nad Jihlavou je poslala do boje o 5. místo. V tom už ale nestačili na Hrochy „B“ a z turnaje tak berou vynikající 6. místo!

 

U9 | Hroší devítky hrály v neděli miniturnaj v Jihlavě, kde prvně dokázaly porazit Draky Brno 6 - 2 (W) a poté i domácí Ježky 11 - 1 (W)

 

U8 | V kategorii do 8 let nastupují za Hrochy také dva týmy. V sobotu si proti sobě zahrály na miniturnaji v Komárově.

"Áčko" dokázalo porazit Draky 12 - 9 (W) a Techniku 15 - 7 (W). V bratrovražedném souboji ale nestačilo na „Béčko“, se kterým prohrálo 13 - 5 (L)

"Béčko" sobotní miniturnaj naprosto ovládlo. S trojící veletěžkých soupeřů se dokázalo vypořádat skvěle: Technika 15 - 6 (W), Draci 13 - 5 (W), Hroši „A“ 13 - 5 (W). Skvělá práce!

 

Celé hroší rodina má za sebou velice úspěšný baseballový týden. Z tohoto týdenního shrnutí je to vše. Na příští SUM-UP se můžete těšit zase příští sředu.

Foto: Lenka Brožová

#hrošivduši

Kategorie: Hroši