Hippos muži a jejich nový směr

Hroši se dlouhodobě snaží o kvalitní mládežnický systém. Loni v zimě se zrodila myšlenka navázat spolupráci prvoligového týmu (1L) Hippos s týmy Hrochů U18 a týmem extraligovým (EXL). 

Myšlenka zněla dát prostor šikovným mlaďochům k získání více herních zkušeností.

            Tým byl nově složený od hráčů po manažera a sezóna byla dlouhá a náročná. Hned ze startu jsme narazili na překážku s názvem “společný trénink“. Kluci trénovali ve svých kategoriích a nedařilo se nám, kvůli času a prostoru, vytvořit společný 1L trénink. U18 trénovali s U18, 1L a EXL s EXL, + MVP Sláma. Potom, co skončila úvodní část ligy U18, se nám konečně podařilo vytvořit místo pro samostatný trénink 1L. Organizačně velice náročné, ale na sladěnosti týmu a kvalitě hry to bylo znát.

            Početně jsme na tom byli výborně celou sezónu a až na jednu výjimku nás nikdy nebylo málo. Touhle výjimkou byly zápasy proti Sabatu, kde do outfieldu ale naskočili Lukáš Macík a Momo Zerai a oba byli skvělí, oba s hity, a my tak, i díky nim, vyhráli. Pozičně jsme byli v úzkých mockrát, ale kluci byli velmi přizpůsobiví, takže jsme si vždycky nějak poradili. Nejvytíženější byl v tomto ohledu Jonáš Werner, který zahrál kromě nadhozu a catchera všechny pozice!

            Měli jsme talent, pracovitost a fajn kluky. To, co nám chybělo, byl drive. Přiznám se, že jsem ho letos moc neměl a nebyl jsem tak schopný ho probudit ani v týmu. Přestože 2023 byla rozjezdová sezóna a náš cíl nebyl vyhrát titul, ale otestovat nový směr a dát klukům prostor, věřím, že mít drive, tak i přes naše zranění a absence, bychom měli šanci titul získat. Závěrem, všichni odvedli kus práce, dostali jsme se do play-off, kluci odehráli spoustu směn a bez debat se posunuli dál. Hráli jsme pohárové zápasy proti extraligovým Eagles a Třebíči, kde spousta z kluků změřili síly vůbec poprvé s hráči extraligy a nevedli jsme si vůbec špatně, za což jsem na ně, hlavně na mlaďochy z U18, moc hrdý. Musím ještě vyzdvihnout pracovitost, zápal a radost ze hry našeho teprve 16 ti letého catchera, Robina Skopala, který mi prostě nedal jinou možnost než ho nasazovat.


Dík moc. Díky i všem, které jsem tu nezmínil, dík všem, co nám fandili, fotili nás, odvezli na špíly, dovezli zapomenuté kalhoty, a dík McDonald‘s za tradiční pozápasovku! Taky dík Jersey53 za ušití ikonických bez-rukávových dresů! Ten chlap, co ho nosí ve vlaku směr Tišnov, je náš Serhiy, kdybyste ho někdo potkali.

Hippos-hip-hip!
Za trenérské složení, Lukáš Holub.

 

Nejlepší nadhazovač: Martin Gieci
Nejlepší pálkař: Michal Klimeš
Největší zlepšení: Jonáš Werner
MVP: Marek Sláma

 

 

Kategorie: B
Lukáš Holub