TÝM U18 SKONČIL NA POHÁRU ŠESTÝ

Na turnaj jsme narozdíl od ostatních týmů nevyrazili s nejzkušenějšími hráči. Vojta Menšík si plnil povinnosti v A týmu a po dvou zápasech odjel na EXL sbírat zkušenosti i Dan Ondroušek. Cílem bylo postoupit do semifinále, což však bylo nad síly naší mladé sestavy.

Ve skupině náš čekaly dva silné týmy Draků a Třebíče a Tempo Titans, kterým podobně jako nám nemohly naplno pomoci hráči patřící do kádru extraligy. První zápas s Draky byl několik směn vyrovnaný díky velmi dobrému výkonu Vojty Fejty na nadhozu, ale postupně se ukázala zkušenost soupeře a po vystřídání nadhazovače nám Draci již definitivně odskočili. V útoku jsme proti dominantní dvojici Nebenfuhr, Čapka příliš nepřesvědčili a odnesli jsme si hodně strikeoutů.

Zápas s Tempem byla povinná výhra, pokud jsme chtěli pomýšlet na postup ze skupiny. Prosazujeme se již od začátku a po dvou směnách vedeme 4:0 i díky spolehlivému Maňasovi na kopci. Ve čtvrté směně se ale ze zápasu stává drama. Na střídající nadhazovače se Tempo prosazuje a vyrovnává zápas. Hned v dohrávce však zapínáme na vyšší rychlost a deseti body rozhodujeme o výhře.

Zápas s Třebíčí, který rozhodoval o postupu ze skupiny se nám vůbec nepovedl hlavně po mentální stránce, hráli jsme naivně, nesoustředěně a hloupě a soupeři výhru hodně usnadnili. Clausík se na nadhozu pral střídavě s kontrolou nadhozů, kontrolou emocí a migrující strikezónou rozhodčího a celý svůj limit 100 nadhozů dokázal spotřeboval za tři směny. V útoku jsme na jednu stranu měli hodně dobrých kontaktů, ale také jsme nedokázali reagovat na sekvence nadhazovače a být třikrát za sebou K looking na točku ve stavu 2-1 je u juniorů ostuda.

O páté místo jsme se utkali s Kotlářkou. I přes prohru 3:9 jsme předvedli nejvyspělejší výkon na turnaji. Nejvyspělejší v tom smyslu, že hráči hráli odvážněji, chytřeji a většinu času vypadali, že ví, co na hřišti dělají. Zní to jako samozřejmost, ale přesně tohle nám minulé dny chybělo. Kotlářka si výhru zasloužila silným útokem a ne tím, že by náš nadhazovač nezvládal své emoce, neházel striky, nebo házel špatně. Naopak. Maňas předvedl slušný výkon, měl pod kontrolou všechny své nadhozy a umisťoval je do striku, ale soupeři jeho nadhazování dnes zkrátka sedělo.

Celkově nejsem s výkonem příliš spokojený. Bylo vidět, že nejsme tak úplně tým, že jsme poslepovaní z více kategorií a z různých důvodů chybělo několik důležitých hráčů. Našemu výkonu chybělo odhodlání a chuť se poprat o co nejlepší výsledek. Na juniorskou kategorii bych očekával i větší herní inteligenci. Není pro některé juniory dobrou vizitkou, že je na fakt, že nadhazovač soupeře háže stále ze stejně dlouhého setu je musí upozornit čtrnáctiletý hráč z kadetů.

I tak jsme ale předvedli dobré momenty. Právě herní inteligenci předvedl Clausík, když si odpozoroval rychlost windupu soupeře a úspěšně ukradl domácí metu. A to se přitom jeho běh měří trhacím kalendářem a ne stopkami. Skvěle zaházel Vojta Fejta, který se většinu letošního roku s nadhozem pere a snad mu výkon proti Drakům dodá ztracenou sebedůvěru. Dan Ondroušek, než musel odjet, dobře plnil roli lídra týmu, výsledkově i chováním a přístupem k zápasům. Pochvalu zaslouží i tři kadeti, kteří nám kvůli malému počtu hráčů pomohli a ukázali se velmi dobře. Byla to pro ně velká zkouška, ale doufám i cenná zkušenost a příprava na příští rok, která jim v přechodu do juniorů pomůže.

Kategorie: U18
Petr Janderka