U10 Hodnocení sezóny 2020

Cílem letošní sezóny bylo, aby se hráči zapálili pro hru jako takovou a hlavně, aby je to bavilo. Dobré výsledky potěší, ale hlavním cílem nebyly.

Do kategorie U10 se přesunuli staří známí mazáci z U9 a byli doplněni novými tvářemi.  Na začátku offseason jsme se zaměřili na zapojení nováčků do kolektivu. Zimní příprava je vždy nejméně zábavná část roku, ani mě nikdy nebavila :D. Z tohoto důvodu jsme si zimu rozdělili do tří bloků. A tak jsme se v každém mohli zaměřit na jednotlivé dovednosti a tréninky tak nebyly, aspoň myslím, nudné a monotónní.

               Během zimy tým navštívil několik Hrotovických turnajů, kde si borci mohli vyzkoušet, co se naučili. S přibližujícím se jarem jsme se začali soustředit na Supercup, který je největším turnajem dětí do 10 let. Bohužel, kvůli  Covid-19 se turnaj neuskutečnil. Vidět zklamané tváře hráčů, kteří na tuto chvíli dřeli a především se těšili, byl pro mě jako trenéra těžký moment, ale který jsem, bohužel, nemohl ovlivnit.     

               Po skončení ,,domácího vězení,, jsme zase mohli vyběhnout na hřiště a trénovat. Během přípravy na ČBP tým odehrál pár miniturnajů, kde jsme experimentovali s pozicemi a hráči. Ke konci léta tým absolvoval soustředění, kde jsme mohli pilovat poslední věci na hlavní turnaj sezóny.

               Na ČBP, který pořádala Hluboká nad Vltavou jsme  odjížděli s dvěma těžce ozbrojenými týmy (Hroši, Hroch). Hroši základní skupinou bez menšího zakopnutí postupují z prvního místa ze skupiny. Hroch měl o poznání méně klidovou skupinu, kde se každá výhra počítá. Hned v prvním zápase čelil Nuclears Třebíč, který byl jedním z žhavých kandidátů na medailové umístění. Hroch složený z nováčků a doplněný hráči z U9 se ale soupeře nezalekl a těsným výsledkem zvítězil. Dále si Hroch poradil s Orli Choceň a pak  už všechno záviselo jen na posledním zápase v skupině proti houževnatému týmu z Blanska, na který bohužel nestačil a prohrál. Hroch se tak dostal do kolečka, z kterého vychází až na třetím nepostupovém místě ve skupině. Hroši si ve čtvrtfinále hravě poradili s Miners Kladno, a touto výhrou jim vrátili porážky s minulých let. V semifinále je čekal obávaný soupeř z Blanska, s kterým minulý rok prohráli ve finále  MČR U9. Hroši Blansku měli co vracet. Bohužel, i tento rok se nám to nepodařilo a utrpěli jsme porážku. V boji o třetí místo jsme stáli proti Drakům, rivalovi z Brna. Větší koncentrace v poli nám zajistila vítězství a končíme na celkovém třetím místě ČBP U10. Hroch složen především z nováčku, kteří poprvé hráli na větším turnaji se pěkně pral o každé vítězství a dokonce i pěkně kousal adepty na celkové vítězství a končí na krásném 11. místě.

                Cílem letošní sezóny bylo, aby se hráči zapálili pro hru jako takovou a hlavně, aby je to bavilo. Dobré výsledky potěší, ale hlavním cílem nebyly.

               Chtěl bych poděkovat celému trenérskému uskupení, za zábavný rok a za odvedou práci, kterou vykonali k dosažení našich cílů. V neposlední řadě patří jedno velké díky rodičům za podporu a za super kolektiv, který dodával do týmu hrošího ducha.    

Kategorie: U10
Marek Sláma