U13 MČR

Třináctky Hroši Brno. Početně zastoupená kategorie s různými zkušenostmi, od hráčů, co nehrají ani dva roky až po zkušené reprezentanty. Celou sezónu jsme pracovali na tom, aby naši hráči hráli nejen vítězné zápasy, ale aby komplexně působili na hřišti jako tým a působili baseballově vyspěle. Krásné zápasy odehrál i náš záložní tým a rovněž si skvěle počínaly i naše U12, které měly poprvé svoji oblastní soutěž. Za celou sezónu jsme odehráli víc než 60 zápasů. Všechno směřovalo k vrcholu sezóny a po úspěšném ČBP, kde jsme obsadili super druhé místo, jsme měli medailový cíl i na MČR.

Ve skupinových zápasech jsme si poradili 16:5 s Kotlářkou Praha, 15:5 s Frýdkem Místkem a 12:1 se Sabat Praha a postoupili jsme do semifinále z prvního místa. V druhé skupině se potkali dva favorité, a to Třebíč Nuclears a Draci Brno, s nimi dále černý kůň turnaje Eagles Praha a papírově nejslabší Tempo Praha. Skupinu ovládli jasně Draci Brno a nás čekal semifinálový soupeř Eagles Praha, který vyřadil favorizovanou Třebíč.

Semifinále nám vyšlo a od začátku bylo jasné, že jsme lepším týmem. Po dvou směnách jsme vedli 6:1 a kontrolovali zápas až do rozdílového skóre 13:3.

Skvělý výkon a zasloužené finále proti Drakům Brno. Silný soupeř s nejlepším hráčem kategorie na kopci. Ventruba, který hází 70mph, se kterým jsme se popasovali nadmíru dobře. Výborné těžké nástupy, absolutní soustředění a i když jsme ve 4inn prohrávali 1:5, zápas byl otevřený. Poté nastoupil na kopec za Draky bývalý hráč Techniky Krejčí, který měl svůj den a odházel svůj životní zápas. Naši pálkaři si na něj věřili až příliš a nástupy ztratily koncentraci. Draci přidali další body a nakonec zaslouženě vyhráli 9:2.

Žádný smutek ani zklamání. Stříbrné medaile jak z poháru, tak z MČR jsou pro tuto generaci (ročník 2006) nejlepším umístěním a skvělou reprezentací klubu. Na hřišti jsme působili nejkomplexněji a troufám si hrdě říct, že jsme měli nejvyrovnanější kádr a i naši střídající hráči byli minimálně na úrovni hráčů základní sestavy jiných týmů.

Těším se na to, co tato generace ještě dokáže ve starších kategoriích a věřím, že úspěch tohoto roku byl jen začátek.

Děkuji hráčům, asistentům a kondiční trnérce za celou sezónu.

Kategorie: U13
Hroch Čočo