U13 NA SVÉM PRVNÍM JARNÍM TURNAJI

Naši mladší kadeti se o posledním březnovém víkendu zúčastnili turnaje pořádaným v Praze na Krči, kde se postupně utkali s řadou známých i méně známých soupeřů.

Systém turnaje byl nastaven poměrně nezvykle - po odehrání celkem 5 zápasů ve skupině chyběl klasický pavouk a ihned následovalo utkání o konečné umístění. Cesta k dobrému umístění tak vedla přes dobré výsledky v základní skupině.

Své první zápasy jsme odehráli během pátečního odpoledne. Prvním soupeřem nám byl národní tým U12 white, ve kterém Hroši měli své 3 zástupce. Byli to také oni, jmenovitě Michal Pokorný a Lukáš Kalandra, komu se na nadhazovacím kopci dařilo držet naše pálkaře na uzdě. Naopak naše obrana nebyla zdaleka stoprocentní, a tak jsme po několika chybách soupeři podlehli 2:5.

Druhým soupeřem nám byl pražský celek Tempo, se kterým jsme se již setkali na jednom z hrotovických turnajů. Oproti prvnímu zápasu nesl náš výkon známky určitého zlepšení ve všech baseballových dovednostech, díky čemuž jsme po lehce rozpačitém vstupu do utkání zvítězili přesvědčivým poměrem 9:1.

Prvním soupeřem v sobotu nám byl Sokol Hluboká. Do prvních směn naši pálkaři pookřáli a k vidění byl i první hroší homerun turnaje, o který se postaral Matyáš Němčanský. Naše obrana však bohužel nedokázala na povedený ofensivní nástup navázat a soupeř se po několika našich chybách dostal do vedení. V následujících směnách jsme již nedokázali dotáhnout ztrátu, a tak jsme soupeři podlehli 6:7.

V posledním sobotním zápase jsme nastoupili proti Třebíči, se kterou jsme letos sehráli několik utkání v Hrotovicích. Proti dobře házející nadhazovačce jsme však nebyli schopni se konstantně prosazovat, naopak naše obrana opět v důležitých chvílích zaváhala, pročež jsme týmu z vysočiny podlehli 4:8.

Do posledního zápasu ve skupině jsme proti německým Red Barons nastupovali jako předposlední tým skupiny s nadějí boje o 7. místo v případě výhry. Po vcelku soustředěném výkonu v obraně a nepříliš výrazné ofenzivě jsme zvítězili 5:2. Čáru přes rozpočet nám ale namaloval tým Tempa, který překvapivě porazil NT U12 white, čímž nás odsunul na předposlední místo, které znamenalo boj o 9. místo.

V posledním zápase turnaje nás čekal o reprezentanty ochuzený tým Draků. Proti pomalému nadhazovači jsme však dlouho nebyli schopni nalézt vhodný recept. V obraně nás naštěstí držel vcelku suverénním výkonem Marek Štefka, kterého podpořilo kvalitně hrající pole, a od třetí směny, kdy se svým druhm homerunem turnaje blýskl Víťa Nový, jsme navíc byli schopni pálit kvalitní odpaly. Utkání tedy skončilo poměrem 4:0 v náš prospěch.

Do turnaje jsme vstupovali jako jeden z favoritů. Před sezonou jsme značně posílili díky příchodu hráčů z jiných brněnskýc klubů - Pipasu a Techniky, a tak se od nás jednoznačně očekávalo umístění na vyšších příčkách. V průběhu turnaje, kdy jsme se snažili dát příležitost všem hráčům, bylo jednoznačně patrné zlepšení, které bylo vidět i na fungování týmu. To vše je jednoznačným příslibem pro nadcházející sezónu, ve které si tak můžeme klást vysoké cíle.

Za trénéry U13

Kategorie: U13
Štěpán Vondráček