U9 PŘIVÁŽÍ BRONZ Z MČR

V krásném sportovním areálu v Hluboké nad Vltavou naše U9 po výborném výkonu v celém turnaji obsadily třetí místo. Přestože cílem každého Hrošího mládežnického týmu je, dostat se mezi 4 nejlepší celky České republiky, zůstává maličká hořkost na jazyku, neboť po předvedené hře jsme brzy patřili k favoritům na vítězství v celém turnaji.

Kluci udělali obrovský výkonnostní skok a to především na pálce, kde jsme zaznamenali nejvíce tvrdých a dlouhých odpalů ze všech zúčastněných týmů. To, že se naše práce ubírá správným směrem, si můžeme ukázat při srovnání výsledků z loňského roku, kde na ČBP, což je totéž jako MČR, kategorie U8, náš tým (v podstatě ve stejné sestavě jako letošní U9) s velkým štěstím přešel v semifinále přes Pipas Brno a ve finále prohrál rozdílem třídy s Draky Brno. V letošním roce jsme do semifinálového utkání s pozdějším vítězem Draky nastupovali jako naprosto vyrovnaný celek, který nakonec prohrál nejtěsnějším rozdílem jednoho bodu. V následném utkání o 3. místo jsme již byli opět suverénní a po jasném vítězství si odvezli bronzové medaile.

Za zmínku určitě stojí i představení našich osmiček, které se do turnaje pod hlavičkou areálu Hroch probojovaly z kvalifikace a ve finálové šestnácte získaly cenné skalpy o rok starších hráčů a odvezly si krásné 11. místo.

Výsledky jste mohli sledovat zde: https://www.baseball.cz/turnaj-389/mistrovstvi- cr-u9/rozpis

Vůbec nepochybuji o tom, že příští rok v kategorii U10 přivezeme zlato! Již teď se na tuto výzvu těším.

Kategorie: U9
Tomáš Ovesný