ÚSPĚŠNÝ START SEZÓNY KATEGORIE U10

První turnaj základní části přeboru U10 se konal 13.4. na starém hřišti Třebíče Nuclears, kde nás dle očekávání čekalo sychravé počasí a také čtyři zápasy v řadě, takže velmi namáhavý den. 

Začínáme proti Nuclears White, evidentně silnějšímu týmu Třebíče, který nás hned ze začátku překvapuje velmi agresivním útokem. Naše pole to ale nerozhodí a Třebíč si připisuje „jen“ tři body na začátek. Našemu startujícímu line-upu se ale nepodaří v dohrávce první směny skóre dotáhnout.  Ve druhé směně už víme co očekávat a nepovolujeme jediný doběh. Třebíč je na tom ale stejně a tak i náš druhý útok je bez bodů. Třebíč nedovolujeme skórovat ani ve třetí směně, což nám se konečně daří a pro náš jediný doběh v tomto zápasu dobíhá Kuba Čapek.  V poslední směně dovolujeme Třebíči ještě dva body a po naší nepovedené dohrávce prohráváme 1:5.
Po krátké pauze nastupujeme proti Pelicans. Začínáme na pálce a už od začátku dáváme soupeřům zabrat a připisujeme si tři body. Naše neprůstřelné pole nepovoluje jediný doběh a po třech rychlých outech jdeme opět pálit. Druhá pálka se vydaří ještě líp než ta první a začátek druhé směny končí po pěti dobězích. Druhá obrana vypadá obdobně jako ta první a my jdeme znovu do útoku, kde skórujeme pouze jednou.  Ve třetí směně ale v obraně polevujeme, dokážeme zahrát pouze jeden out, takže směna končí pěti doběhy. Náš útok ale nátlak vrací třemi body a po dohrávce Pelikánů, ve které dávají další dva body, končí utkání 13:7 v náš prospěch.
Třetí utkání v řadě odehráváme proti Nuclears Blue. Nastupujeme jako domácí a hned ze začátku ukazujeme, že máme silnou obranu, Nuclears si připisuje jediný bod a jdeme do útoku, kde skórujeme hned třikrát. Druhý útok Třebíče vypadá velmi podobně jako ten první a opět přidávají bod. Naši pálkaři ukazují velmi slušný útok, ve kterém přidávají dalších pět doběhů.  Ve třetí směně nedovolujeme soupeři jediný doběh, což nám v zápětí Třebíč vrací a ani my neskórujeme. V posledním inningu Třebíči povolujeme opět jediný doběh a po naší dohrávce zápas končí druhou výhrou, 12:3.
Poslední zápas hrajeme proti našemu rivalovi z Brna- Technice. Do zápasu nastupujeme jako hosté s tím, že jim máme co vracet z minulého turnaje. Jako hosté začínáme na pálce, jenže na metu se dostane pouze první pálkař, další tři odpaly končí v rukavicích soupeřů. Naše pole odvádí v prvním inningu skvělou práci, Technika si připisuje jediný bod. Druhou pálku začínáme nadějněji. Po dvojměťáku  Jonyho Wernera přichází dlouhý odpal Rupika, který letí po čáře až do zadního pole.  První dva body jsou doma. Tím ale zdaleka nekončíme a připisujeme si další dva! Po skvělém výkonu v poli, kdy nedovolujeme soupeřům jediný doběh je tedy stav 4:1 ve prospěch Hrochů.  Třetí inning zahajujeme opět tvrdými odpaly a připisujeme si další tři body. Technice se ale v dohrávce daří naše vedení snížit na 4:7. Náš poslední útok proběhne velmi rychle, bez jediného doběhu. V dohrávce se nám maličko situace dramatizuje, ale Technika si zvládne připsat jen jediný bod a zápas končí zkušeným zákrokem Lukina Kalandry, který chytá balón ze vzduchu a  outuje běžce, který se „utrhl“ z první mety. Konečné skóre- 7:5.
Z prvního turnaje ligy desítek si tedy odvážíme jedinou prohru z vyrovnaného zápasu. Stále opakujeme ty samé chyby, ale opět jsme se posunuli o kus dál. Velký DÍK rodičům za podporu!
 
Za trenéry U10

Kategorie: U10
Nikola Ondroušková