V APRÍLOVÉM POČASÍ S KOTLÁŘKOU SMÍRNĚ

Souboj sousedů v tabulce nabídl vyrovnané zápasy. V případě dvou výher jsme mohli Kotlářce v boji o playoff odskočit. První část plánu jsme splnili, když jsme porazili jejich jedničku Nováka, skvělý Brebner však v druhém utkání zařídil, že pražský tým neodjede s prázdnou.

Jan Novák je v květnu ve velké formě. V posledních dvou startech neumožnil soupeřům žádný doběh, rozdal 27 strikeoutů a proti Blansku si připsal dokonce no-hitter. Že se mu proti Hrochům nic podobného zopakovat nepodaří, ale bylo jasné už v první směně. Kuba Ondráček dostává metu zdarma, Vojta Menšík dává hit a po dalších odpalech oba dobíhají pro první dva body.
Pak se však Novák rozházel k dobrému výkonu a nedovolil nám se více prosadit. A protože za nás na nadhozu dominoval David Carroll, museli si diváci počkat na další body až do druhé poloviny zápasu. Poprvé přichází větší vzrušení v šesté směně, na kterou nebudeme vzpomínat moc rádi. Nejenže Kotlářka po sérii hitů otáčí stav zápasu, ale po srážce v zadním poli musí odstoupit zraněný Michal Ondráček.
Do zápasu místo něj přichází Kocour a je to on, kdo v sedmé směně povedenou sqeeze playí srovnává na 3:3. Vedení na svou stranu strháváme hned dalším útokem, kdy Kollár posílá pro vítězný doběh Kremláčka. Vedení pohlídal McDowall, který už pálkařům Kotlářky nic nepovolil a napínavou bitvu tak vyhráváme těsně 4:3.

Druhý zápas začíná kvůli dešti se zpožděním a v úvodu je to velký nadhazovačský souboj. Brown v dresu Hrochů i Brebner Russ na straně Kotlářky drží pálkaře zkrátka a na body se čeká až do páté směny. V té se k velkému náporu nadechuje Kotlářka a pět hitů v rychlém sledu znamená čtyři doběhy. V sedmé směně pak hosté přidávají ještě pojistku v podobě pátého doběhu.
My máme i nadále problémy se prosadit proti skvělému Brebnerovi a poprvé se do tlaku dostáváme až v osmé směně. To už je však pozdě a dva doběhy na stažení bezpečného náskoku Pražanů nestačí. Prohráváme 2:5.

Kategorie: A
Petr Janderka