VÍKENDOVÝ TURNAJ MLADŠÍCH KADETŮ

Turnaj pro nás byl zejména prověrkou před blížícím se pohárem. Soupeři byli kvalitní a tak jsme měli jistotu, že ze zápasů zjistíme, na čem ještě v příštích týdnech zapracovat.

Draci vs. Hroši - 8:0
Plán jsme měli jednoduchý. Claus a Hofík po dvaceti a pak se uvidí. Bohužel oběma nadhazovačům limit stačil pouze na dva outy a Draci se ujali rychlého vedení. My jsme po třech útocích naopak stále čekali na první bod a dokonce i na první hit. Od konce druhé směny už úřadoval na kopci Doktor a velmi příjemně nás překvapil, když už soupeři nedovolil do konce zápasu výrazněji skórovat. Naše pálka však byla zcela mrtvá a tak Draci bez problémů vyhráli.

Hroši vs. Kotlářka - 7:6
I ve druhém pátečním zápase střídáme nadhazovače v limitech. Začíná Oplťák, ale i on dovoluje soupeři v první směně bodovat. Další dvě směny háže Ondra Suchomel a Kotlářka lehce navyšuje náskok, zatímco my se stále nedokážeme prosadit na zvláštně házejícího Maršála. Až ve třetí směně na nového nadhazovače začínáme stíhací jízdu a skórujeme třikrát na mety zdarma a hity Clausíka a Sucháče. Do dohrávky poslední směny jde Kotlářka s tříbodovým vedením. Daří se nám naplnit mety bez outu a soupeř posílá na kopec svou jedničku Padyšáka, Sucháč a Zachy mu však dávají double a vyhráváme walk-off.

Hroši vs. Eagles - 10:4
Konečně zápas, ve kterém pálíme už od začátku. Nedaří se nám ale dostat běžce domů a tak je náš náskok těsný až do čtvrté směny, kdy otáčíme lineup a rozhodujeme o své výhře. Celý zápas odházel Zachy a předvedl velmi dobrý výkon. Házel velmi úsporně, neplýtval nadhozy a skvělou práci ukázal zejména při práci s běžci na metách, kdy využil, že je levák a chytil několik krádeží.

Hroši vs. Kotlářka - 5:11
Ve čtvrtfinále se znovu potkávme s Kotlářkou. V úvodu se nám na pálce daří a dáváme dva body. Už v průběhu druhé směny soupeř znovu nasazuje Padyšáka a ten nadějnou směnu zmrazí dvěma strikeouty. Ani v dalších směnách nám toho příliš nedovoluje a pálí naopak Kotlářka. Za nás nadhazuje Hofík, který sice háže striky, ale dostává i docela dost hitů a pražský tým nám odskakuje. Ve čtvrté směně obsazujeme mety bez outu, ale pálíme lineout do rukavice druhé mety a je z toho double play (asi jsme něčím urazili baseballové bohy, protože se nám to samé stalo na turnaji už potřetí). To nás psychicky sráží, Kotlářce se naopak v další směně daří několikrát bodovat a náš tlak v dohrávce a tři doběhy jen upravily konečný výsledek.

Hroši vs. Arrows - 10:6
Poslední nedělní zápas už oba týmy berou spíš jako povinnost než zábavu, nebo to tak minimálně vypadá. Už ve druhé směně se ujímáme vedení 8:0, trénujeme si taktické novinky a vypadá to, že zápas v poklidu dohrajeme. Za nás háže první tři směny Oplťák, který je trochu divočejší, ale 4 mety zdarma vyvažuje 5 strikeouty. Do poslední směny posíláme Sucháče, který však dnes není v nadhazovací formě a trochu nám utkání dramatizuje. Na kopec tak jde ještě Kryštof, který zápas s přehledem zavírá strikeoutem.

Turnaj splnil svůj účel, zahráli jsme si pět kvalitních zápasů a zjistili jsme hned několik věcí, na kterých je potřeba pracovat. Honičky hrajeme zcela zmateně a někdy musí pomoci dokonce zadní polaři. Na pálce nám dělá stále velký problém časování na pomalé nadhazovače. neumíme ulívat. V zadním poli jsme mnohokrát podběhli balón. Také je trochu znepokojující, že nepálíme téměř žádné homeruny. 
Zároveň se nám i hodně věcí povedlo. Zlepšujeme běh po metách, nadhazovači dobře pracují s běžci, zlepšili jsme hru v obraně (nějaké chyby tam budou vždy, jsou i v extralize), máme na pálce málo strikeoutů.

Kategorie: U13
Petr Janderka