VÍTĚZNÁ ŠŇŮRA NÁS POSOUVÁ NA TŘETÍ MÍSTO

Před třemi týdny to pro nás nevypadalo dobře. Série nepovedených zápasů nás poslala mimo první šestku a na pozice pro playoff jsme ztráceli dva zápasy. Od té doby jsme však k nezastavení a 6 výher v řadě nás posunulo zpět do první poloviny tabulky. V Olomouci jsme chtěli šňůru udržet a vrátit Skokanům dvě porážky, které nám letos uštědřili. To se povedlo a osm výher v řadě nás katapultovalo už na třetí místo.

Olomouc trochu nečekaně nenasadila v žádném ze zápasů své zahraniční nadhazovače. Místo toho startují první zápas s Lukášem Veselým, který nám při minulém měření sil dělal velké problémy a připsal si Win. Ale dnes to byla o něčem jiném. Už od první směny se prosazujeme hity a ani Veselého kontrola není nic extra. V šesté směně tak vedeme už 6:0 a pohodlně jdeme za výhrou. Dva doběhy si připisujeme i proti dohazujícímu Schwarzovi.
Poklidný zápas to byl i díky skvělé práci našich nadhazovačů. Tim Brown, jak je zvykem opět předvedl svůj vysoký standart a že se na něj dá spolehnout. Pálkaři Olomouce se sice dostávají na mety, ale málokdy to byla opravdová hrozba. Vítězíme 8:0.

Druhý zápas měl napínavější průběh. Olomouc totiž zatlačila na startujícího McDowalla a hned v první směně si připisuje tři body. S odpovědí jsme si ale pospíšili a ve druhé a třetí směně jsme otočili vývoj. Nejdříve jedním bodem a pak velkou třetí směnou, kdy dobíháme hned pětkrát. McDowall se navíc v dalších směnách rozházel a i když to od něj nebyl příliš povedený zápas, předává v šesté směně Bartovi s vedením 7:4. O poslední osmý bod se solo homerunem postaral Matěj Menšík, Jeff Barto už Skokanům v útoku nic nepovoluje a i druhý zápas tak pro nás končí příznivě 8:4.

Kategorie: A
Petr Janderka