VSTUP DO NADSTAVBY SE HROCHŮM NEPOVEDL

Se začátkem nadstavbové části nabrala Extraliga ďábelské tempo. Čekaly nás 4 zápasy ve 4 dnech. Nejdříve zápas s Draky a poté víkendový triple s Kotlářkou. Do zápasů jsme šli s cílem urvat minimálně dvě výhry proti pražskému soupeři, ale z těsných koncovek jsme nakonec odešli s prázdnou.

Nabitý formát soutěže otestuje zejména šířku nadhazovací rotace, která nám nyní trochu skřípe. Vypadlo nám hned několik nadhazovačů najednou (Brown - návrat do USA, Bareš - tréninkový kemp v USA, Kraut - zranění) a tak jsme šli do zápasů víceméně jen se čtyřmi stabilními nadhazovači.

V úvodním zápase proti Drakům jsme nejlepší nadhazovače šetřili, ale Kucin s Kollárem odvedli na kopci slušnou práci a nedovolili Drakům velké bodové hody. Ještě lépe si bohužel vedl hostující Chroust, který našim pálkařům nedovolil ani jednou skórovat a tak si soupeř zápas v klidu pohlídal a vyhrál 6:0.

Klíčové zápasy měly přijít o víkendu. První zápas s Kotlářkou se proti sobě postavili na kopec McDowall a Vavruša. Vše zpočátku vypadalo nadějně, když jsme v prvních dvou směnách i s přispěním chyb soupeře doběhli pro tři body. Soupeř se do zápasu vrátil ve třetí směně. Asi nemá smysl rozepisovat, co se stalo, ale je škoda, že v roce, kdy spousta lidí říká, že hráčská kvalita je největší v historii ligy, nedá se bohužel to stejné říct i o rozhodčích. 

Po dvou darovaných bodech Kotlářce se ze zápasu stala nervózní přetahovaná o každý bod a týmy se několikrát vystřídaly ve vedení. Vše nakonec dospělo až do extrainningu. V něm byl o bod šťastnější pražský soupeř, když jsme na jeho doběh v 10. směně už nedokázali odpovědět.

Druhý zápas měl přesně opačný průběh. Byla to Kotlářka, která se ujala se rychlého vedení 3:0. Nám se povedla čtvrtá směna, kdy jsme doběhli hned čtyřikrát a otočili průběh utkání. To od nás bylo v útoku bohužel vše a protože soupeř v sedmé směně ještě dva body dotlačil, prohráli jsme i druhý zápas o jediný bod. Tentokrát 4:5. Nepomohl ani heroický výkon Barta, který dohromady s prvním zápasem odházel 11,2 směny.

V neděli se série přesunula do Prahy. Nám se skvěle vydařil vstup do utkání, když jsme startujícímu Červenkovi nasázeli už v první směně 6 bodů. O většinu se přičinil homerunem Claus. Na malém hřišti na Markétě však není žádné vedení dost bezpečné. O tom jsme se přesvědčili ve zbytku zápasu.

Po vystřídání Červenky za Brebnera náš útok ochladl a už jsme skórovali pouze jednou - homerunem Matěje Menšíka. Naopak soupeř postupně stahoval náš náskok, zčásti kvalitním útokem, zčásti na naše chyby. Do vedení se Kotlářka dostala v sedmé směně a už ho nepustila. Naopak přidala pár pojišťovacích bodů a přestřílela nás 13:8.

Už ve středu playoff pokračuje dalším zápasem s Draky, tentokrát už v 16:30 U Hrocha. Naše šance na umístění mezi prvními třemi se posunula do oblasti složitější matematiky, ale dokud šance je, tak o ni budeme hrát.

Kategorie: A
Petr Janderka