WINTERLEAGUE FINÁLOVÝ TURNAJ NA HVĚZDĚ

Kategorie U10 vyrazila o víkendu do Třebíče na finále Winterleague.

Winterleague finálový turnaj na Hvězdě

Před turnajem jsme považováni za outsidery, jelikož z předchozích turnajů si přivážíme pouze 20 bodů. To je velmi málo oproti zbytku ostatních týmů - všichni si přivážejí 30 bodů, a favorizovaná Třebíč dokonce 40 bodů. Proto jsem se rozhodl neútočit na medailové umístění a pojal jsem tento turnaj jako přípravný (umístění na lépe jak 4. místo bylo naprosto nereálné). Chtěl jsem, aby si zahráli všichni v co nejvíce zápasech a na různých pozicích. To se nám povedlo zrealizovat a byl jsem nadmíru spokojený s předvedeným výkonem.

První zápas, asi nejtěžší ze všech, dostáváme značně silnou Třebíč, která je navíc rozehraná z přechozího zápasu. Hroši nezklamou a předvádíme takovou tu naši klasiku = v poli spíme tvrdým hroším spánkem… v první směně dostáváme po 5 bodech a ve druhé jakbysmet, 0:10. BOOM – z ničeho nic přichází zlom (probíráme se) a naše obrana už Třebíči nedovolí jediný doběh. Musím ale přiznat, že Třebíč v prvních dvou směnách pálila hodně dobře, ale nějaký to "éčko" tam bylo… V posledních dvou směnách i my zabereme v útoku a stahujeme na konečných 5:10, což je parádní výsledek.

Druhý zápas hrajeme s Technikou. V první směně máme skvělý začátek a v obraně nedovolujeme jediný bod. Na pálce máme jeden "hit" za druhým a občasným přehozem nám Technika dovolí plný počet, a to 5 bodů! V dalších směnách si vybíráme „slabší chvíle“ a bohužel necháváme Techniku pomalu ale jistě dotahovat. K tomu musíme připočítat naši "impotenci na pálce", kde máme jeden "popík" za druhým či "eazy out" na 1. Zápas se dostává do "tiebreaku", kde má Technika více štěstí a vyhrává konečných 7:8.

Třetí zápas s Drakama nezačínáme úplně nejlíp (asi poobědová únava) a brzy prohráváme. Na pálce se nám moc nedaří a Draci zahrávají jeden out za druhým. Pole hraje dobře, ale nějaký ten "error" si stejně neodpustíme – jsou to přece Draci… Bohužel se na pálce probíráme až ke konci zápasu a konečný výsledek se nám daří jen korigovat na konečných 4:8.

Čtvrtý zápas proti Pipas Brno byl asi nejhezčí utkání, co jsme zatím odehráli. Jednou nahoře a jednou dole. Byl to zápas, kde hrála roli především pálka. Utkání bylo plné zvratů, které nakonec musí rozhodnout "tiebreak", 10:10. Tam se Pipas daří skórovat 3 body, ale na druhé straně my se bohužel nedostáváme ani na první metu. Zápas končí 10:13 v náš neprospěch.

Pátý zápas (poslední) hrajeme proti Hluboké, jsme unavení (třetí zápas v řadě). Jak hráči, tak trenéři, tak i rodiče už toho máme všichni "plné kecky". Tento zápas jsem pojal ještě více s „lehkostí“ a napsal jsem hráče tam, kde chtěli zrovna hrát a na co se cítili. K mému úžasu nám to vychází a kluci se baseballem vysloveně baví. Pálka je velice dobrá a pole podává solidní výkon. Nicméně v poslední směně jde Hluboké silná pálka a stahuje 3 body – opotil jsem se až na… Vy víte, kde. Pole ale zahrává poslední out na 1 a my vyhráváme konečných 8:7.

Skončili jsme na celkovém 6. místě, což docela neodpovídá našemu předvedenému výkonu. Měli jsme spoustu vyrovnaných zápasů, které skončily až v "tiebreaku" v náš neprospěch, a ba dokonce jsme porazili 3. Hlubokou.

Co si z toho všeho odnáším já? Dohnali jsme všechny týmy, které nám v přecházejícím roce "trošku utekly", a od této sezóny si slibuji postup do nástavbové části, kde se bude bojovat o 1.-6. místo. Ambice možná smělá, ale s tvrdou prací určitě reálná.
 
+ Pálka – zlepšení o 100 % oproti minulému roku (podzimu).
+ Pole – až na pár "hrubek" velmi solidní výkon (kluci se adaptovali z tělocvičny na hřiště velice rychle).
+ Oběhový "homerun" Vojty Šaradina a Tima Whiteheada.
- Běhání po metách – kámen úrazu.
- Udržování pozornosti během zápasů.
- Stále je co zlepšovat, atletický žebřík se na Vás moc těší...
 
Chtěl bych velmi pochválit Vojtu Šaradina, který totálně bez respektu "řezal" jeden "hiťák" za druhým. Ať byly plné, či prázdné mety, on to pokaždé poslal :). DOST DOBRÁ PRÁCE.

PS: Četl jsem tento článek asi třicetkrát, než jsem to "postnul", ale je stále velmi pravděpodobné, že tam mám mluvnickou či nějakou jinou (strašnou) botu. Psát v češtině je pro mě docela obtížné, prosím o trochu shovívavosti.
 
Za trenéry

Kategorie: U10
Jindřich Rutta