WINTERLEAGUE U10 - DRUHÁ ÚČAST NAŠICH DESÍTEK

Neděle, 2. 2. 2014, ranní ledovka a desítky vyrážejí do Hrotovic.

Na tento turnaj vyrážíme v ne zrovna příznivém počtu-9 hráčů, neboť virózy probíhají ve velkém, ale ani to nám nezabrání v tom, abychom se utkali se třemi týmy-týmem Draků Brno, domácí Třebíče Nuclears a také s týmem Sokol Hluboká.

Do prvního zápasu nastupujeme jako domácí proti Třebíči Nuclears. Celý zápas jsme předváděli skvělou obranu. Na pálce jsme za celý zápas dokázali krásných 7 bodů, které stačily na porážku Třebíče i bez dohrávky poslední směny. První zápas vyhráváme 7:6.

Druhý zápas hrajeme proti černým rivalům z Brna -Drakům. První tři směny s Draky držíme tempo a zápas je velmi vyrovnaný.(Po směnách-1:1, 2:1, 2:2) Naneštěstí čtvrtá směna je pro nás zlomová a naše obrana dovoluje Drakům hned 3 doběhy a v páté další 2. Dračí obrana je takřka neprůstřelná a nepovoluje nám přidat jediný bod. Zápas končí výsledkem 2:7 ve prospěch Draků.

Do třetího zápasu vstupujeme jako hosté proti týmu Hluboké. Ze začátku zápasu se nám nepodaří skórovat, to ovšem nedovolujeme ani Hluboké a po první směně je stav 0:0. Ve druhé směně se konečně ujímáme vedení, což se nám podaří s přidanými body udržet až do konce zápasu a vyhráváme 5:3.

Vzhledem k tomu, že se Technika odhlásila, zbyl prostor pro zápas navíc. Kdo s kým bude hrá tmělo určovat pořadí základní části. Jelikož jsme měli dvě výhry a jednu prohru, tak nás od finále dělilo pouze vítězství Draků nad Třebíčí. Naneštěstí se tomu tak nestalo, a tak my, Draci i Nuclears jsme měli po dvou výhrách. Po složitém přepočítávání skóre na nás padla opět Hluboká.

Celý poslední zápas bylo na klucích vidět zklamání, že nehrají “finále”. Celý zápas byl velmi vyrovnaný a i po uplynutí časového limitu byl stav 6:6. Po prvním extra inningu ovšem zůstal stav nezměněn. Po druhém už ano, Hluboká nás poráží 8:7.

Celý turnaj hodnotíme velmi kladně. Odvážíme si z něj dvě výhry a dvě těsné prohry. Kluci opět ukázali, že jsme se posunuli o krok dál. Děkujeme všem zúčastněným rodičům za podporu.

Za trenéry,

Kategorie: U10
Nikola Ondroušková