ŽÁCI MAJÍ ZA SEBOU DVA PŘÍPRAVNÉ TURNAJE V HROTOVICÍCH

Zároveň se jedná i o první zápasy pro kategorii U11, kde se s výjimkou vybíhání z met před nadhozem, hrají normální baseballová pravidla. 

Do prvních Hrotovic jsme jeli s tím, že je nutné vyzkoušet všechny hráče na co nejvíce postech. To mělo za následek občasné zmatkování v poli, kterému však nepřikládáme větší význam v této části přípravy na sezónu. Stěžejní pro další vývoj týmu bylo množství nadhazovačů v týmu, kteří jsou schopni stabilně házet striky. Ukázalo se, že jdeme správnou cestou a neustálé drillování nadhazovacího pohybu přináší výsledky. Bohužel vinou špatného útoku prohráváme všechny tři zápasy (Hroši vsTřebíč 0:8, Hluboká vs Hroši 10:5, Draci vs Hroši 12:2)  . Hráči měli problém se správným časováním a  trvalo jim dlouho naskočit na zápasový režim.
 
O tři týdny později se potkáváme se stejnými soupeři kromě Draků Brno, kteří jsou nahrazeni Tempem Praha. Opět se můžeme opřít o naše nadhozy a dokonce i pálka je o poznání lepší a to u celého týmu bez výjimky. Vyzdvihnout můžeme několik dalekých odpalů v podání Tima, Vojty Šaradina, Rupa, Matyho a Viktora Dokoupila. Hráči pochopili, že musí lépe pracovat s časováním. Kdyby nebylo jedné smolné směny, kdy jsme opět zmatkovali v poli, tak domů odjíždíme se třemi vítězstvími. Konečný stav: Třebíč vs Hroši 4:6, Hroši vs Hluboká 7:6, Tempo vs Hroši 12:9.

Z turnaje si odvážíme drahocenné informace, kde jsou naše nedostatky a snad i dobrý pocit ze zlepšení našeho útoku.

Kategorie: U11
Matěj Samek