ŽÁCI POTŘETÍ V HROTOVICÍCH

Po více než měsíci jsme se včera znovu představili na turnaji v Hrotovicích. Našimi soupeři v dalším kole Winterleague tentokrát byla domácí Třebíč, Sokol Hluboká a Draci Brno.

Kvůli jarním prázdninám jsme na turnaj vyrazili pouze s torzem sestavy a byli jsme rádi, že se nás vůbec sešlo dost. Celý turnaj jsme se tak rozhodli pojmout spíše jako otestování hráčů na nových postech a zjistit, jak se jednotliví hráči zlepšili.

V prvním zápase proti Hluboké, která hrála v plné sestavě jsme nečekali žádnou hitparádu, ale realita byla ještě mnohem horší. U většiny hráčů převažoval nezájem o hru a nesoustředěnost, jak kdyby se nikomu v poslepované sestavě hrát ani nechtělo. Odevzdaný výkon znamenal vysokou prohru.

Hráčům jsme rázně promluvili do duše, že takto teda ne a druhý zápas proti Drakům, kteří také byli oslabeni prázdninami vypadal mnohem lépe. Na pálce jsme konečně byli agresivní a na nadhozu nás dobrým výkonem podržel Čapoun. Výkon na pálce je o to cennější, že proti nám celých pět směn házel velmi dobrý Kuba Winkler.
V regulérní době jsme prohráli 6:7 (6:9 poté, co jsme Drakům ještě nechali dohrávku), hlavně kvůli tomu, že Draci za zápas dohromady asi 10x ulívali. My jsme v této fázi sezóny obranu proti ulívkám samozřejmě ještě netrénovali a ani jsme nečekali, že by nějaký tým s desetiletými kluky na přípravném turnaji takto masivně ulíval místo toho, aby hráče nechal pálit. A už vůbec jsme takový přístup nečekali od Draků, kteří to myslím nemají zapotřebí.

Poslední zápas proti domácím Nuclears byla opět tragédie. Oba týmy vypadaly, že už toho mají za celý den dost a nejradši by už žádný zápas nehrály. Už ve druhé směně přestal Matyáš házet striky a žádné další nadhazovače jsme v prázdninové sestavě v záloze neměli, tím pro nás zápas v podstatě skončil a už jsme jen čekali na konec.

Z turnaje jsme odjeli spíše se špatnou náladou. Několik věcí se ale i povedlo - objevili jsme nového nadějného catchera v Maťovi Schwarzingerovi. Poprvé se na kopci předvedli Rupík s Viktorem a i když jim to příliš nevyšlo, tak příště už budou zkušenější. V zápase s Draky jsme předvedli dobrý útok proti velmi kvalitnímu nadhazovači.
Ještě nás nejméně jeden turnaj v Hrotovicích čeká, tak snad bude příště lépe. Myslím, že jdeme po dobré cestě.

Kategorie: U11
Petr Janderka