ŽÁCI PŘIVÁŽÍ Z POHÁRU PÁTÉ MÍSTO

Během uplynulého víkendu jsme absolvovali první vrchol sezóny - baseballový pohár, který se konal v Třebíči.

Zatímco všechny ligové zápasy jsme tuto sezónu odehráli rozděleni na dva vyrovnané týmy, na pohár jsme se spojili v jeden tým. Hlavním cílem bylo vybojovat účast na podzimním Mistrovství ČR a pokusit se atakovat medailové umístění.

Do skupiny nám rozpis přisoudil Olympii Blansko, Frýdek-Místek a Tempo Praha. První zápas s Olympií jsme začali zbytečně opatrně a až do dohrávky prohrávali 2:3. Potom kluci zjistili, že pálení vlastně není zase tak složité a díky osmi doběhům zápas otáčíme na 11:3. Druhý zápas proti Frýdku skórujeme hned od první směny. K tomu se přidávají mety zdarma a chyby soupeře. Konečný výsledek je tak 29:0. Poslední zápas ve skupině proti Tempu je zároveň utkáním o první místo. Bohužel celý zápas taháme za kratší konec. Soupeř nám od první směny odskakuje a nám se nedaří srovnat krok. Vyrábíme několik menších chyb v poli a v útoku několikrát pálíme tvrdě přímo na pozici. V takto vyrovnaném zápase nás to stojí vítězství a prohráváme 2:8.

V sobotním čtvrtfinále nastupujeme proti jednomu z favoritů turnaje - Drakům Brno. Na pálce se nám ani trochu nedaří proti Kubovi Winklerovi a za celé utkání dostáváme balón jen pětkrát do hry. Paradoxně jsou z těchto pěti odpalů tři hity. Všechny ostatní outy jsou strikeouty. Výsledek 0:12 nás posílá do bojů o 5. až 9. místo. Po zápase se snažíme více pracovat na pálení se dvěma striky a kontaktování míče brzo ve stavu.

Odpoledne se střetáváme s Pipasem Brno. Tento zápas rozhodne, jestli budeme v neděli hrát o 5. nebo 7. místo. Hráči si berou naše rady k srdci a první směnu dobíháme jedenáctkrát. Soupeř se nevzdává, ale Mira Balátě nadhazuje velmi dobře. V podstatě každou další směnu přidáváme další a další body. Pálíme první striky a pokud máme dva striky, tak jsou kluci schopni vybojovat několik foulballů případně odpal do pole, takže počet strikeoutů se rapidně snižuje. V jednu chvíli opět vyrábíme několik chyb v poli. Kluci jsou jakoby zaskočení tím, že tak jasně vyhrávají - v lize letos takové zápasy díky rozdělení na dva týmy nezažili. Zápas ale bez větších problémů dotáhneme do vítězného konce a vítězíme 26:6.

Zápas o páté místo v neděli je naším posledním vystoupením. Soupeřem jsou nám pražští Eagles, kteří v sobotu odpoledne zdolali Arrows. Opět jsme agresivní na pálce od samého začátku zápasu. V první a druhé směně dobíháme šestkrát. Na kopci nadhazuje výboně Lukáš Kalandra a po něm Jakub Čapek. Předvádíme sympatický a vyrovnaný výkon. Vedení si udržujeme celý zápas a vítězíme 8:4.

Pohár byl pro náš tým velkým testem. Poprvé jsme se tuto sezónu sešli v plné síle. Ukázalo se. že jsme schopni hrát v podstatě s jakýmkoliv týmem. Na druhou stranu musíme během campů a soustředění na mnoha věcech zapracovat. Hráči ukázali, že jsou ochotní poslouchat a zkoušet nové věci, což je nejdůležitější. S takovýmto přístupem budeme mít na podzim velkou šanci vytouženou medaily vybojovat. 

Kategorie: U11
Petr Novotný