ŽÁCI PROKLOUZLI DO FINAL FOUR U11

Poslední víkend patřil starším žákům do jedenácti let a jejich kvalifikaci na Mistrovství ČR, které se uskuteční 1. a 2. října.

V naší brněnské skupině byly kromě nás další čtyři týmy: Draci Brno, Kotlářka Praha, Pipas Brno a Technika Brno. Postupová místa byla pouze dvě. Úvodní zápas nás čekal s Draky. Na nadhazovacím kopci se představil Vojta Slavík a odházel jeden z nejlepších zápasů tuto sezónu. Soupeř ale měl výbornou pálkařskou formu a zejména díky odpalům se hned v první směně prosadil dvanácti body. I zbytek zápasu taháme za kratší konec provazu a prohráváme nakonec 0:24.

Druhý sobotní zápas proti Kotlářce Praha zahajuje na kopci Mira Balátě. První dvě směny držíme se soupeřem krok a skóre je 2:2. Potom ale Kotlářka nemá problém kontaktovat míče do pole, což ústí v sérii hitů i bodů. My se na pálce trochu trápíme, a když už dáme dobrý kontakt, tak je to přímo na pozici. Bohužel opět prohráváme o rozdíl 2:12 a postup se nám hodně vzdaluje.

Ani v neděli se ale nevzdáváme. Víme, že na Techniku umíme. Kuba Čapek hází potřebné striky a konečně se probouzíme na pálce. Tým z Kraví hory porážíme rozdílem třídy 15:2. Do posledního zápasu jdeme s vědomím, že Pipas porazil ve vyrovnaném zápase 8:7 Kotlářku. Do Final Four nás tedy posouvá pouze výrazná výhra. Lukáš Kalandra podává standardně dobrý výkon na kopci. Zato soupeřův nadhazovač má velké problémy s kontrolou a ani střídání v tomto ohledu nepomáhá. Pokud přiletí strike, tak tvrdě pálíme a na tuto směs hitů i met zdarma dobíháme za celý zápas dvaadvacetkrát. V obraně hrajeme až na několik chyb náš standard a konečné skóre je tedy 22:3.

Nyní přichází na řadu matematické výpočty. Díky vysoké výhře nad Pipasem z nich vycházíme na druhém místě a postupujeme na finálový turnaj!

Za vyzdvihnutí určitě stojí, že i když se nám sobotní zápas vůbec nepovedly, tak hráči nic nevzdali a v neděli bojovali ze všech sil. Postup byl přitom spíše pouze teoretický. Potvrzujeme tedy to, s čím jsme uspěli na Back2School. Hrajeme jako tým, který drží pohromadě a podporuje se. Jen takto můžeme uspět i na posledním turnaji sezóny.

Kategorie: U11
Petr Novotný