ŽÁCI SKONČILI V ZIMNÍ LIZE CELKOVĚ NA 4. MÍSTĚ

Po sérii čtyř turnajů se Hroši probojovali do finále, kde se postupně utkali s Třebíčí, Draky a Tempem.

První zápas nastupuje na nadhazovací kopec Bery, který opět potvrzuje, že se na něj můžeme jako na startéra spolehnout. V útoku máme od začátku tlak, díky kterému dáváme v prvních dvou směnách 4 body, na které Třebíč odpovídá pouze bodem jedním. Smolnou se stává směna třetí. Byť Bery nadhazuje stále výborně, tak jej nepodrží pole, které zbytečně zmatkuje a skóre se rázem mění na 6:4 pro Třebíč. V poslední směně se nám daří přidat pouze jeden bod. Prohráváme 6:5.

Zápas jsme si prohráli sami špatným běháním po metách a jediným zazmatkováním v obraně.  Toto vše ale natrénujeme, jakmile vyběhneme ven, kde bude pro drilování podobných situací dostatek prostoru. Myslím, že divácky byl zápas atraktivní už jen proto, že snad všichni hráči si striky neprohlíželi, ale naopak švihali, což se promítlo na počtu hitů na naší straně. Celkem 10 H za 4 směny.  

Další zápas proti Drakům obměňujeme sestavu, jelikož chceme vychovat více jak dva catchery a co nejvíce nadhazovačů.  Pro Miru to byl jeden z prvních startů na kopci. Počet striků, které naházel je v této kategorii naprosto dostačující. Co ale není dostačující, je výkon obrany, která si tento zápas myslela, že míče budou lítat do rukavic samy jako pečení holubi do huby. Mira si prošel peklem, za které nemohl. Snad ho to neodradí od dalšího házení. Zápas musel doházet Šarik, který rozhodně nemá problém s rychlostí nadhozů, ale zatím se ještě potýká s kontrolou. Prohráváme o 12 bodů.

Třetí zápas proti Tempu ukazuje pro změnu Lukin, že je na něj spoleh na kopci. Díky tomu, že náš útok je koncentrovanější  než minule a díky tomu, že Tempu nevyšla rotace nadhazovačů, se zápas mění v přehlídku met zdarma.  Pozitivní je, že během jediného dne zlepšujeme o sto procent běhání po metách a čtení míčů. Vyhráváme 14:4.

Na turnaji končíme třetí, celkově v zimní lize čtvrtí.  Letošní žákovský baseball bude i díky posunu kategorií na liché ročníky hodně o tom, zda jsme schopni hodit strike. Zimní příprava ukázala, kdo jak catcheruje a kdo je schopný startovat nebo dohazovat zápasy.  V posledních Hrotovicích nenadhazoval Maty, Čapoun ani Tim, kteří starteři jsou. Za celou zimu jsme byli na pěti turnajích v Hrotovicích a jedenkrát v Zetku. Dohromady nám to dává okolo dvaceti zápasů což je nadstandard, za který jsem rád.

Za trenéry

Kategorie: U11
Matěj Samek