ŽÁCI VYBOJOVALI MEDAILE

Poslední hrací víkend se představil náš žákovský tým ve Final four MČR

Finálový turnaj kategorie U11 se odehrál na stadionu Draků v Komárově. Postoupily do něj pouze čtyři týmy. V prvním kole proti sobě nastoupili Draci s Arrows a proti nám Třebíč Nuclears.

Jako hosté začínáme v útoku a na dva outy se nám daří dvakrát doběhnout a ujmout se vedení. Na nadhazovacím kopci si výborně vede Lukáš Kalandra. Bohužel hned v první směně nám v zadním poli padá jednoduchý luft a Nuclears srovnávají krok. Ve třetí směně se ujímáme vedení po hitech Jonáše Wernera a Mikuláše Soldána. Bohužel ve čtvrté a pátě směně Třebíč dobíhá celkem pětkrát a utkání otáčí. V poslední směně pouze snižujeme na konečných 4:7.

Arrows prohrávají s Draky a tak nás v sobotu odpoledne čeká šance na odvetu za prohru na Back2School. Poražený jede domů, vítěz má jistou medaily. Hned ze startu obdržíme dva body na hity ostravského týmu. Soupeře nasazuje na kopec rychlého leváka Hurtu, ale daří se nám i proti němu dostat balón do hry a po hitu Jonáše Wernera upravujeme skóre na 1:2. Druhou směnu si dobíháme po metách zdarma a dvoumerovém odpalu Mirka Balátěho pro čtyři body. I zbytek zápasu tlačíme a to zejména díky divokosti soupeřových nadhazovačů. Za nás na kopci úřaduje právě Mira a zápas vyhráváme jednoznačně 11:3.

Díky výhře nad Ostravou víme, že medaile již máme. V neděli nastupujeme dopoledne proti Drakům v boji o finále. Ihned se ujímáme vedení 2:0, které ale mohlo být mnohem výraznější. S druhou a třetí metou obsazenou máme tři strikeouty v řadě, což je minimálně tristní. Bohužel i zbytek zápasu se nese ve znamení naší slabé pálky. Kluci nemají chuť švihat a nedávají míče do hry. Oproti tomu Draci dobíhají ve třetí a čtvrté směně devětkrát. Utkání končí po páté směně 2:12.

Samotný turnaj není možné hodnotit jinak, než kladně. Sobotní výkony patřily mezi to nejlepší, co jsme letos předvedli. Ve všech herních aspektech jsme se soupeři drželi krok. Bohužel sobotní zápas se nám již tolik nepovedl a kluci vypadali až příliš spokojení s vidinou medaile.

Obrovský pokrok je ale vidět pokud zohledníme celou sezónu. Nejde jen o to, že kluci mnohem lépe pálí, hází, běhají nebo chytají. Především hrají jako tým, který funguje. Drtivá většina hráčů pochopila, že pokud mají mýt úspěšní, musí si navzájem pomáhat a podporovat se, nehledě na skóre. Právě za tento pokrok chceme hráče nejvíce pochválit.

Na závěr bychom rádi poděkovali rodičům za veškerou podporu v průběhu náročné sezóny, a že jí bylo hodně. Bez Vás by to nebylo možné, díky!

Kategorie: U11
Petr Novotný