ZAHRANIČNÍ POSILY PRO SEZÓNU 2015

Stejně jako každou offseason, i tuto zimu se pokusili Hroši hledat nové posily do týmu mimo ČR. Výsledkem je, že v sezóně 2015 oblečou dres Hrochů hned čtyři zahraniční posily.

Už od začátku února s týmem intenzivně trénují dva hráči z Rakouska. Prvním z nich je Benjamin Salzmann, který do loňské sezóny oblékal dres vídeňských Metrostars. Jeho místo bude především v obou rozích vnitřního pole a také za domácí metou. Českou extraligu bere třidvacetiletý rakouský reprezentant dle vlastních slov jako novou výzvu. Druhou posilou z Rakouska je Samuel Hackl, devatenáctiletý catcher, který loni nastupoval v týmu Wanderers. Čeští fanoušci si ho mohou pamatovat z loňského mistrovství Evropy do jednadvaceti let, kde se za domácí metou objevil ve většině zápasů rakouského týmu včetně finále proti Česku.

Další dvě posily přicestují do Česka ze země vycházejícího slunce. Prvním japonským hráčem je Kenshoku "Kenny" Takubo, baseballový světoběžník, jenž už oblékal dres Hrochů Brno v sezóně 2012. Letos by měl kromě role univerzálního hráče v poli pomáhat s coachování v klubu a své bohaté baseballové zkušenosti bude předávat i během baseballových kempů. Poslední ze čtveřice posil je Ryu Ose, japonský levoruký nadhazovač, který od roku 2008 hrál Independent League ve své rodné zemi, z toho poslední dva roky za tým 06BULLS z Osaky.

Všichni tito hráči by měly týmu pomoci k lepším výsledkům i výkonům a po čtyřech letech ho vrátit do play-off.

Kategorie: A
Petr Novotný