ZÁKLADNÍ ČÁST JSME ZAKONČILI VÝHRAMI NAD BLANSKEM

Zatímco na jiných stadionech zuřila bitva o poslední místo v play off, my jsme se na poslední víkend základní části připravovali v klidu. A protože zápasy už nemohly na našem umístění v tabulce nic změnit, dostali šanci osahat si extraligu i někteří mladí hráči.

I do posledního víkendu zasáhl déšť a tak se dvojzápas s Blanskem roztáhl do tří dnů. Už v pátek večer jsme rozehráli první duel, který na nadhozu ovládl David Carroll. Soupeři nedovolil ani jeden doběh a na celý zápas mu stačilo pouhých 79 nadhozů. Výsledek 10:0 sice vypadá jako jasná záležitost, ale průběhu zápasu příliš neodpovídá.
Náš útok po většinu zápasu příliš nekousal a bránili jsme těsné vedení, které jsme získali dvěma body staženými ve třetí a páté směně. Zápas jsme zlomili posledním útokem, kdy jsme v 8. směně nasázeli soupeři 8 bodů a ukončili zápas rozdílem.

Druhý zápas se kvůli dešti přesunul na pondělí a nakonec to byla napínavá bitva až do konce, kdy se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. My jsme s vyhlídou blížících se bojů v play off šetřili nadhazovače a točili je po pár směnách. 
V útoku jsme tentokrát byli úspěšní už od začátku a už ve třetí směně jsme doběhli pro 5 bodů. Soupeř však stav otočil a šel v páté směně do vedení. Hned v další směně však vyrovnáváme a zápas stylově rozhodujeme walkoff odpalem Martina Clause v dohrávce zápasu.

V zápasech dostali příležitost hráči širšího kádru a dařilo se jim. Martin Claus si ve druhém zápase připsal dva hity a 3RBI, včetně walk off odpalu. Ještě lépe série vyšla Kubovi Mánkovi - 3/5, 2BB, HP, 4R, 3RBI a 5SB.

Kategorie: A
Petr Janderka