ZÁPASY S BLANSKEM PŘINESLY DALŠÍ VELKÉ DRAMA

Po dvou vydřených výhrách nad Technikou čekal Hrochy nováček z Blanska. Kdo čekal, že si favorit oba zápasy pohlídá, šeredně se pletl. Zápasy dvou týmu, které se utkaly i v loňské baráži o extraligu, přinesly velmi těsné výsledky a dramatické bitvy do posledního autu. Nakonec jsme si dvě výhry připsali my, ale Blansko se rozhodně nemá za co stydět. 

Jakub Kostka již v úvodním víkendu proti Drakům ukázal, že dokáže potrápit i zkušené pálkaře. To se potvrdilo také v prvním utkání proti Hrochům, kdy za sedm směn povolil jediný doběh. Ten přišel až v sedmé směně, kdy jsme vyrovnávali na 1-1 po odpalu Honzy Kucina na dva outy. Blansko totiž vedlo od druhé směny, kdy doběhl pro bod nestárnoucí Michal Břeň. Více jim toho David Carroll na Hroším kopci nepovolil. Rozhodující moment tak přišel v osmé směně, kdy jsme i s přispěním chyby domácí obrany doběhli pro rozdílový bod.

Začátek sobotního zápasu vypadal, že tentokrát kráčíme ke klidné výhře. První dvě směny shodně znamenaly po bodu, to ale bylo na dlouhou dobu vše.

Měli jsme problém stahovat běžce ze skórovacích pozic, a přestože jsme měli v prvních pěti směnách 12 běžců na metách, dokázali jsme skórovat pouze dvakrát. „Nadhazovači Blanska předvedli v obou dnech dobrý výkon a my jsme v úvodech zápasů nebyli na pálce dostatečně důslední“, popsal problém Jakub Ondráček, druhá meta v naší sestavě.

Ještě více úzko nám všem bylo v šesté směně, kdy chyba v obraně zavinila dva doběhy Blanska, které šlo rázem do vedení. Hroší pálkaři, jak už je letošní sezonu jejich zvykem, si odpověď nechali až na úplný konec zápasu. Proti střídajícímu Havlíčkovi obsazují první a druhou metu, dvoumetový odpal Michala Ondráčka zařídil vyrovnání a Matěj Menšík hitem do pravého pole posílá domů vítězný bod. „Když jde do tuhého, dokážeme se vyhecovat a na soupeře zatlačit. Ale nejde na to spoléhat a v příštích zápasech musíme mít takový přístup v každé směně, pak bude vše jednodušší,“ doplnil Ondráček.

Kategorie: A
Martin Dvořák